Blíženci 2017

 

Blíženci prožijí rušný rok 2017, většinově se jim bude dařit dobře. Ke zmnožení známostí, ke skvělým výkonům a úspěchům či k flirtu budou Blížencům z 2. poloviny znamení dopomáhat Jupiter a Uran. K přepracování Blížence z konce znamení doženou požadavky Saturnu a Neptun začaruje malou skupinku Blíženců z 2. třetiny znamení. Slunce vstupuje do znamení Blížence v roce 2017 dne 20.5. v 21:31 a přináší nám vrchol jara.

Vlivy pomalých planet, vlivy, které nepřehlédneme, neboť jsou dlouhodobější

P=příznivě , N=nepříznivě vyznačené oblasti udávají, kterých z Vás se to týká. Pokud mezi ně patříte, musíte též nahlédnout do pohybů planet (viz tabulka 2 na konci) a odhadnout, kdy asi daný jev pro Vás nastane. Chcete-li to přesně, je třeba to spočítat, můžete sami nebo se rovnou objednejte u mne.

Tento článek umožňuje přečíst si horoskop ušitý (skoro na míru :-)) pro Vás. Jak jej číst snadno a rychle ve 4 krocích:

datum narození = najdu si svůj narozeninový den v tabulce

příznivé nebo nepříznivé vlivy = k datu jsou zapsány vlivy P/N,

vyhledám na dalších stránkách jen to, co se týká mého data = týkají se mne jen některé odstavce a ty vyhledám v textu níže

kdy nastává daný vliv = orientačně zjistím podle tabulky na konci popisující pohyb pomalých planet v roce 2017

 Podrobně:

Mars stihne Blížence 2x nadopovat a 2x vyčerpat

Mars představuje energii a vitalitu. Je poměrně rychlou planetou, takže působí krátce, na jednotlivce 1-3 dny. V roce 2017 bude významněji působit na Blížence z Ryb (19.12.2016-28.1.2017), Blíženců (21.4.-4.6.), Panny (5.9.-22.10.) a Vah (22.10.-9.12.).

V zimním termínu, při působení z Ryb, prohloubí náchylnost k infekcím a Blížence čekají horečnatá onemocnění, s největší pravděpodobností spojená s bolestmi hlavy a dýchacími potížemi, takže klasické virózy a chřipka. Počítejte s tím, že si budete muset lehnout. Silnější jedinci, u kterých se neprojeví přímo choroba, budou unavení, podráždění a otrávení.

V pozdním létě se situace může zopakovat s připojením se varianty s bolestmi břicha. Může to sice být „jen“ průjmové onemocnění, ale běžte neprodleně k lékaři, je tu pravděpodobnost zasažení i celého trávicího systému či jater nebo slinivky. Rovněž jedinci, kterým se neprojeví přímo nemoc těla, budou unavení, bez nálady a možná si přiznají, že jsou skutečně přepracovaní. Berte to tak, že je to vhodný čas na týden dovolené či alespoň na 14 dní zvýšené péče o zdraví, já to používám pod názvem „příměstské lázně“ (jako je příměstský tábor :-)). Tou dobou jím vybraná zdravá jídla, chodím na masáže a další procedury, na procházky, více čtu a méně pracuji, prostě zvolním, i když si zrovna neberu dovolenou. Milí Blíženci, Vám to v roce 2017 doporučuji v termínu 5.září – 22.října. Vrátíte se do pracovního procesu opět plní sil.

Na jaře však budou moci Blíženci skály lámat, tak si do jarního termínu (21.4.-4.6.) naplánujte nejtěžší pracovní úkoly, sportovní vyžití a třeba rekonstrukci střechy :-). No nevím, počasí tomu zase tolik nepřeje, viz předpověď počasí na květen.

Jupiter z Vah Blížencům přivádí spřízněné duše

Týká se období od počátku roku do 10.10.2017 a Blíženců narozených od 2. do 20. června. Pro každého jednotlivce vliv trvá 2-3 týdny.

Blahodárný vliv Jupitera, který v předchozím roce prožily skoro 2/3 Blíženců, v tomto roce může využít ještě celá druhá polovina znamení. Jupiter má rád všeho hojně, vše dělá ve velkém, a tak Blížencům umožní to, co mají rádi, sbírat nové známosti a přátele v osobním i pracovním životě. Kam se vrtnou, všude na ně budou čekat sympatičtí, kultivovaní lidé, kteří s Blíženci budou na jedné vlně. A navíc jim dopomůžou k dalším známostem, zejména pak k vlivným.

V pracovním životě je to obrovská výhra, práce, zakázky se jen hrnou. Peníze díky tomu utěšeně přibývají. A i těm, kteří jsou narození po 11. červnu a dusí je Saturn, se situace obrátí k lepšímu nejpozději v srpnu, samozřejmě po úsilí, bez kterého Vás Saturn nepustí dál.

Naopak v partnerském životě může být vliv Jupiteru dvojsečný. Pokud někoho hledáte, budete mít velký výběr, neboť jste vlivem Jupitera sami sympatičtí a navíc Vám příjemní lidé neustále přebíhají přes životní cestu. Pokud už ovšem někoho máte doma, bude těžké neflirtovat a zachovat věrnost. Pozor, partner/ka Vás již jistě prokoukl/a a hlídá si Vás. Rodina by Vás považovala za skvělé členy, kteří vždy umí udělat příjemnou atmosféru pro všechny, jen to chce být více s nimi a nebýt neustále unavení z přepracování. Zkuste žít častěji off-line, spěte denně o 1 hodinu více než dosud a za půl roku mi napište, jak se Vám změnil život, očekávám jen dobré zprávy :-). Do prvních třech čtvrtletí si naplánujte hodně společenských a kulturních akcí, ať co nejlépe využijete Jupiterův vliv, dobře se tak získávají i utužují přátelství, a navíc přitom možná stihnete i „vyvenčit“ rodinku. Po zdravotní stránce Jupiter žádné škody nenatropí, naopak Vám bude vylepšovat náladu a udržovat optimismus, že se vše nakonec podaří a k dobrému obrátí.

 

Potulka Jupiteru znamením Štíra nemá na Blížence vliv

Týká se období od 10.10.2017 do 8.11.2018, kdy bude Jupiter Blížence zase zajímat, protože vstoupí do Střelce a bude působit nepříznivě. Samozřejmě opět platí, že nemá vliv na jejich Slunce, na libovolný jiný prvek naopak vliv mít může, například příznivý, máte-li znamení Štíra v 5. domě, můžete se těšit na úžasný sex či dokonce na miminko, ale podle celkového horoskopu to může být i druh osvícení nebo fantastická umělecká inspirace. Pokud při průchodu 5. domem bude ve Vašem horoskopu Jupiter pobírat nepříznivé aspekty, může se Vám v daném čase stát, že Vás Vaše děti, milenci či milenky a koníčky přijdou pěkně draho :-). Prostě podrobnosti vždy najdete jen ve svém kompletním osobním horoskopu.

 

Saturn ve Střelci potrápí poslední skupinku Blíženců

Týká se období od začátku roku do 20.12.2017 a Blíženců narozených od 11. do 20. června. Saturn procházel znamením Střelce od prosince 2014 a do znamení Kozoroha přejde v prosinci 2017. Tam na Blížence nemá ani příjemný, ani nepříjemný vliv.

Saturn ve Střelci je pro Blížence skutečnou zátěží a životní zkouškou. V tomto období se Blíženci, kterých se to v daném roce týká, viz výše, setkávají s přísnými učiteli, šéfy nebo náročnými, ctižádostivými rodiči. Ba i sami na sebe mohou být dočasně přísní, pakliže jsou současně v období budování kariéry a dobrého jména. Nepříznivé období je naplněné těžkostmi a překonáváním překážek. Saturn školí jednotlivce k větší zodpovědnosti, spolehlivosti a k překonávání překážek vytrvalostí, houževnatostí a sebekázní. Mílí Blíženci, očekávejte proto problémy v práci i při studiu. Dobrou zprávou je, že tyto problémy jsou zvladatelné a překonatelné. Špatnou zprávou je, že se na jejich vyřešení musí vynakládat práce, stojí hodně sil, také je třeba jim věnovat každodenní péči a pozornost. Vytrvejte a šetřete silami, dokud vliv Saturnu pro Vás (konkrétní termín od-do lze spočítat z osobního horoskopu) neskončí. I tak musíte počítat se ztrátami: nemoci a nízké příjmy, někdy i malá radost ze života a sklon k depresím. Co se nemocí týká, Saturn zvýrazní Vaše chronické potíže, které jsou v oblasti typické pro Blížence a to: potíže s dýcháním, s plícemi, projevy astmatu a alergie. Hrozí i nemoci z nachlazení. Mohou se objevit i zlomeniny a bolesti v oblasti paží a prstů, ekzémy v těchto oblastech či třeba „oblíbený“ syndrom karpálního tunelu. Další citlivou oblastí Blíženců je psychická kondice, za normálních okolností jsou výkonnější než ostatní, ale při dlouhodobém stresu odpadávají a rychle jim klesá výkonnost. Rádi to srovnávají litry kávy či jiných povzbuzovadel, jenže k vyčerpání nemají daleko. Milí Blíženci, opatrně, ať ty „nervy“ nemusíte řešit doslova, tj. na neurologii, nebo přeneseně s pomocí psychologa či dokonce psychiatra. Sklon k depresím při nepřízních Saturnu (= dlouhodobém životním stresu a životních krizích) je poměrně běžný. Udržujte si psychičku trávením více času spánkem než aktivitou na sociálních sítích. S přáteli vyrazte do přírody, běhejte či choďte na procházky a správně dýchejte. Dobrý způsob je cesta do kopce kombinovaná s rozhovorem s přáteli. Provětráte si plíce i mozkové závity, přijdete na lepší myšlenky. Je to všestrannější a užitečnější multitasking, než kombinování facebooku, mailu, chatu, poslechu hudby a posezení v hospodě. Chraňte se též před prostydnutím, kvůli případným bolestem kloubů a v kříži. Symbolická nemoc Saturna ve Střelci je pro Vás zánět sedacího nervu s bolestí po celé noze až do kříže a dlouhodobou špatnou pohyblivostí. Též se zbytečně nerozčilujte, ať si nepotrápíte játra, u disponovaných jedinců by mohl proces vrcholit problémy se žlučovými kameny.

Dobré vztahy v době působení Saturna nečekejte ani doma, a ani v partnerském vztahu. Přepracovaný, unavený až vyčerpaný, nemocemi zkroušený človíček není bůhvíjakým společníkem. Vážení bližní Blíženců a Blíženek, příliš od nich doma ani ve vztahu v daném čase neočekávejte, raději jim pomozte, ať už přímo - vyřízením nějakého papírování, nákupů, nebo nepřímo – dohlédněte, ať alespoň dobře jí a spí, nejraději by totiž obojí přeskočili. Až vliv Saturna skončí, i pro ty z konce znamení nejpozději v prosinci 2017, Blíženci a Blíženky se oklepou a zase budete mít doma vtipálky, co vše zařídí, vytváří příjemnou atmosféru, dovedou se učit s dětmi tak, aby to pro děti bylo zábavou… A co víc, zase budou při chuti nejen na dobrou večeři.

Saturn v Kozorohu nemá na Blížence vliv

Týká se období od 20.12.2017 do konce roku a dále v letech 2018 až 2020, samozřejmě mluvím o vlivu na Slunce v nativním horoskopu jednotlivců. A tak Saturn může mít významný vliv u některých Blíženců na jiné prvky horoskopu, například Saturn v konjunkci „sám na sebe“, tzv. Saturnův návrat, jedna z životních krizí, pozor si na něj tedy dávají minimálně ti, kterým se blíží třicítka, šedesátka,… Více v článku Cyklické krize v lidském životě.

Bleskové reakce vlivem Uranu z Berana

V roce 2017 se Uranův vliv týká Blíženců narozených od 10. do 19. června. Uran putuje znamením Berana od března 2011 a do znamení Býka bude vstupovat na třikrát, poprvé 15.5.2018. Poslední a úspěšný :-) pokus bude 6.3.2019.

Působení Uranu je sice pro Blížence pozitivní, ale někdy toho může být až příliš. Když rychlé, chytré, komunikativní Blížence, kteří se obvykle i tak umí dostat, kam chtějí, vybavíme originalitou až genialitou s úderným sebeprosazením, mohou nám takovéto ostře zaměřené střely hodně pomoci vše zařídit, vyřídit, vymyslet i vykonat anebo taky budou egoisticky prosazovat svůj nápad, dokud nezničí vše, co dosud za něco stálo. Neskutečný odpich, motor, tah na bránu a geniální nápady se Vám, milí Blíženci, určitě budou hodit, zvláště když Vás téměř současně drtí Saturn svými přísnými požadavky na výkonnost, ale také na vytrvalost! Takže žádné hurá akce, raději si vše více promyslet, jestli kromě mnoha dobrého také nebudou lítat nějaké ty třísky. Uran v Beranu určitě prospěje v práci, v zaměstnání či podnikání. Protože současně musíte plnit Saturnovy úkoly, tak prosím více zodpovědnosti, rozvahy a vytrvalosti, jinak Vám to do konce roku stačí ještě spočítat. Máte dobrý vliv na kolegy i rodinu, inspirujete, řešíte problémy i za ně a zdánlivě s lehkostí. Ale těch sil co Vás to stojí, byť to v danou chvíli tolik nepociťujete. Trochu přibrzděte. I v partnerských vztazích je vliv Uranu na Vás trochu příliš. Při souběhu působení Jupiteru si můžete založit na pěkný malér flirtováním a vášní tak nějak všude, kde se vyskytnete.

Další skupinka Blíženců je zmatená Neptunovým vlivem

V roce 2017 se Neptunův vliv týká Blíženců narozených od 30. května do 5. června. Neptun prochází svým královstvím, znamením Ryb, od roku 2011 a bude jím putovat až do 30.3.2025, kdy vstoupí do znamení Berana.

Jakkoliv je Neptunův vliv z Ryb celosvětově chvályhodný a příznivý, neboť vnáší do života na planetě duchovní rozměr a soucítění se všemi živými bytostmi, právě na Blížence, Panny a Střelce působí dezorientačně. Pannám a Blížencům ochabuje jejich břitký rozum, Střelci zase těžko dosahují duchovního nadhledu. V nepříznivém aspektu způsobí Blížencům sklon ke zmatkům a to jak obecným, prostou všednodenní roztržitostí, ke které mají někteří Blíženci i tak velmi blízko, tak duchovního charakteru. Ztracení na duchovní a životní cestě prožívají v roce 2017 nejvíce ročníky 1975-1977. Pokud se Vás to týká, raději mi zavolejte, je to na delší povídání. V každodenních záležitostech budou Blíženci, kterých se to týká, viz výše, poněkud pomalejší a neobratnější v používání svého rozumu. Budou více náchylní naslouchat líbivým řečem, budou více podveditelní. Takže, milí Blíženci, pokud možno, vyhněte se větším finančním transakcím nebo si je nechte ohlídat lidmi ze svého okolí, kterým jste již dříve důvěřovali a oni se osvědčili, žádné změny smluv na „lepší“, žádné větší nákupy, natož nákupy nemovitostí. Samozřejmě nepůsobí Neptun na všechny jedince stejně silně po celý rok, také si bere „dovolenou“ :-)! Kdy nepůsobí právě na Vás, si můžete u mne nechat spočítat v rámci kompletního horoskopu nebo dílčího zaměřeného na finance a podnikání, vhodný je i se zaměřením na práci a kariéru.

Po zdravotní stránce Vás Neptun také nenechá v klidu, při jeho působení budete náchylnější k infekčním nemocem a to nejen k běžným, ale hlavně takovým, které se hůře diagnostikují nebo budou diagnostikovány nesprávně či opožděně. I zde Neptun rád vyvolává zmatky. Trvejte na opakování testů a pečlivém stanovení diagnózy i tak se léčba poněkud protáhne. Rovněž pozor na správné užívání léků. Tyto, ale i například jídlo a nápoje, Vám mohou být zdrojem otravy.

Vůči Plutu v Kozorohu jsou Blíženci imunní

Pluto putuje znamením Kozoroha od ledna 2008 do roku 2023 a 2024, kdy jej 5x opustí a 4x se vrátí. Ve znamení Vodnáře zůstane pak na delší čas až od 19.11.2024.

Mluvím samozřejmě o vlivu pouze na Slunce Blíženců, například narození v roce 1979 prožívají současný vliv Pluta velmi negativně a naopak narození v roce 1967 spíše příjemně. Podrobnosti je vhodné probrat individuálně například při výkladu kompletního osobního horoskopu nebo v rámci okamžitého horoskopu.

Shrnutí pro Blížence na rok 2017 - stručně a jednoduše

Zdraví

Většina Blíženců se v roce 2017 bude těšit dobrému zdraví. Problémy mohou mít narození mezi 30.květnem a 5. červnem, kterým hrozí především infekční choroby, ale mohou se objevit i choroby imunitního, hormonálního a lymfatického systému. Rovněž jsou ohroženi v důsledku nepozornosti a zmatků, které jsou jim částečně vlastní a které jim navíc přináší i Neptun, otravami potravinami, ale i např. nesprávným užíváním léků. Blížence narozené mezi 11. a 19. červnem zase budou trápit stavy vyčerpání z přepracování, bolesti kloubů, ztuhlost a záněty nervů. Všichni Blíženci mají v termínu 19. 12. 2016 – 28. 1. 2017 solidní šanci na ochoření infekčními nemocemi spojenými s horečkami, byť se nejčastěji asi spokojí s virózou či chřipkou, může to být i něco neobvyklejšího. Druhý kritický termín pro nemoci nastane 5. 9. - 22. 10. 2017 a v tomto čase se nemoci budou týkat spíše problémů s trávením, střevy, játry a se slinivkou. Pro všechny případy tu mám pár babských rad: Jak upevnit zdraví Blíženců.

Vztahy partnerské

Pro většinu Blíženců v průměrných hodnotách. Jen narození mezi 10. a 20. červnem budou natolik aktivní ve všem, co dělají, budou mít tolik nových známých, pro velké množství práce neustále nebudou doma, že logickým závěrem jejich drahých poloviček bude, že jsou jim ti jejich Blíženci prostě nevěrní. A v některých případech to bude i pravda. Milí Blíženci, čekejte proto žárlivé scény a předcházejte jim. Častější pobyt doma a společně strávený čas bez mobilu na dosah vnese klid nejen do Vaší mysli, ale i do srdcí Vašich blízkých.

Vztahy rodinné

Pokud máte doma školáka či studenta narozeného 30.5.-5.6., nelámejte nad ním hůl pro špatné školní výsledky, raději je s láskou, ale pevně přidržte u učení, už za rok bude zase jako dřív, zvídavý, učenlivý a s dobrými výsledky. Také v případě únavy či nechuti do jakékoliv aktivity nechte prozkoumat jeho zdravotní stav, hledejte infekce, poruchy hormonálního systému, např. štítné žlázy – někdy stačí jednoduše doplňovat jód, a popř. poruchy imunitního systému, zajděte k alergologovi, tam jsou někteří Blíženci jako doma. Pokud se Vám z rodiče narozeného po 11. červnu stal nadšený despota, který Vás pořád do něčeho honí, nenechá Vám chvilku volna, místy je k neutahání a nic mu není dost dobré, jakžtakž přijatelné je jen to, co je dokonalé, nezoufejte, to také přejde, nejpozději od Vánoc si oddychnete, Váš blíženecký rodič bude zase jako dříve. Ostatní Blíženci jsou stejně dobrými rodiči či dětmi, jako byli dříve. Každý Blíženec má dar vytvářet příjemnou atmosféru a to i v rámci rodiny. Když se Vám nechce něco otevřeně říci druhému, Blíženec Vám s tím pomůže. Blíženci jsou také skvělí sourozenci a třeba i babičky na hlídání dětí. Je prostě dobré mít v rodině Blížence.

Práce

Skvělé výkony i nadbytek práce spojený s vyčerpáním si užijí narození po 10. červnu. Dotahujte své úkoly i skvělé nápady do konce, jinak narazíte na přísného šéfa, či v případě studií na přísného profesora, který Vás nechá na dané záležitosti pracovat 2x i 3x, dokud nebude perfektní. Narození 30. května až 5. června asi moc své kolegy nepotěší, budou potřebovat chůvu. Milí Blíženci, kterých z Vás se to týká, kontrolujte si vše po sobě klidně 3x, nikomu nic nevěřte, často odpočívejte a vyberte si všechnu dovolenou a počkejte, až to přejde. Zase Vám to bude pálit, zase budete stíhat 10 věcí najednou a správně, ale nejdříve od dalšího roku. A navíc se některým z Vás objeví recidiva této zamlženosti rozumu. Nic si z toho nedělejte, každého, nejen Blížence, to potká alespoň 1x za život, otázka v jakém věku a v jaké životní situaci.

Peníze

Na penězích by si mohli polepšit všichni Blíženci narození pro 3. červnu. Nebude se to ale dařit těm pod vlivem Neptuna (tj. pro rok 2017 s narozeninami 30.5.-5.6.) pro přílišnou nesoustředěnost a zmatky. Tito by se raději měli vyhnout všem náročnějším finančním transakcím. Dále budou mít více peněz jen za více a perfektně odvedené práce Blíženci z 11. až 19. června. Ostatní zůstanou na dlouholetých průměrech.

Tabulka pohybu planet

Tabulka pohybů planet – tu využijte k odhadu, kdy na Vás daná planeta bude mít vliv – jestli na jaře, nebo na podzim, nebo po celý rok. Vaše Slunce je na tolikátém stupni Vašeho znamení (orientačně! = bez výpočtu), kolikátý den znamení jste se narodili. Příklad: 31. 1. = 10. den Vodnáře = 10° Vodnáře, tj. hledám u všech planet vliv, kdy se dostane okolo 10°.

 

Mars se pohybuje v průběhu roku 2017:

od 19.12.2016 znamením Ryb

od 28.1.2017 znamením Berana

od 10.3.2017 znamením Býka

od 21.4.2017 znamením Blíženců

od 4.6.2017 znamením Raka

od 20.7.2017 znamením Lva

od 5.9.2017 znamením Panny

od 22.10.2017 znamením Vah

od 9.12.2017 znamením Štíra

Uran se pohybuje v průběhu roku 2017:

znamením Berana

od 1.1.2017 pokračuje vpřed od 20°34 ´ do 28°32´

od 4.8.2017 retrográdní pohyb od 28°32 do 24°34´

od 3.1.2018 postupuje vpřed od 24°34´ do srpna 2018 – opět obrátka

15.5. 2018 přejde ze znamení Berana do znamení Býka

 

Jupiter se pohybuje v průběhu roku 2017:

znamením Vah

od začátku roku do 6.2.2017 vpřed 21°08´až 23°08´

od 6.2.2017 retrográdně od 23°08´ do 13°13´

od 10.6.2017 vpřed od 13°13´ do konce znamení

znamením Štíra

od 10.10. 2017 vpřed od 0° do 16°51´

Neptun se pohybuje v průběhu roku 2017:

znamením Ryb

od 1.1.2017 vpřed od 9°44´ do 14°16´

od 17.6.2017 retrográdní pohyb od 14°16´ do 11°28´

od 23.11.2017 postupuje vpřed od 11°28´ do 11°53´ znamení Ryb na konci roku 2017

dále pokračuje vpřed do června 2018 – opět obrátka

Saturn se pohybuje v průběhu roku 2017:

znamením Střelce

od 1.1. 2017 postupuje vpřed od 21°22´ do 27°48´

od 7.4.2017 retrográdní pohyb od 27°48´ do 21°11´

od 26.8. 2017 postupuje vpřed od 21°11´ do konce znamení

znamením Kozoroha

od 20.12.2017 0°Kozoroha do 1°16´

 

 

Pluto se pohybuje v průběhu roku 2017:

znamením Kozoroha

od 1.1.2017 vpřed od 16°56´ do 19°24´

od 16.4.2017 retrográdní pohyb od 19°24´ do 16°51´

od 29.9.2017 postupuje vpřed od 16°51´ do 18°45´ do konce roku 2017

dále pokračuje vpřed do dubna 2018 – opět obrátka

Tabulka 2

DOTAZY:

  • Odpovědi na často kladené otázky k tomuto typu horoskopu najdete v menu: OTÁZKY
  • Zeptejte se mne:
    • skype
    • sms a telefonu v čase 8-20, pokud nezvednu telefon, hovořím s klientem a nebojte se, zavolám zpátky
    • sledujte moje další rady a tipy na facebooku Poradna MEZIHVEZDAMI

OBJEDNAT HOROSKOP

 

Kolik návštevníků je on-line?

Právě přítomno: 26334 hostů a 6 členů

  • gabriellafauchery47

Přihlášení

Kalendář akcí

červen 2024
Po Út St Čt So Ne
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Filtr akcí